Özellikle Asyalı kadınların asırlardır kullandığı ancak uzun yılardır da uygulaması unutulan bir teknikten, Pirinç Suyu ile Yüz Temizleme konusundan detaylıca bahsedeceğiz. Aslında çoğu bayan nasıl yapılacağı konusunda yeterince bilgi sahibidir diye düşünüyoruz ancak yine de bilmeyenler için bu yazımızda bu tarife detaylı olarak ulaşabilecek ve dilediğiniz zaman uygulayabileceksiniz. Dilerseniz yazımıza şimdi geçiş yapalım. Her yazımızda olduğu gibi bu yazımızda da belirtmemiz gereken bir uyarı var. Verdiğimiz tavsiyeler %100 olumlu ya da kesin sonuç verecek diye düşünmeyiniz. Cilt yapınız ya da cilt konsantre konusunda farklı bir yapıya sahip olabileceğiniz nedeniyle kesin sonuç vermez. Genel olarak kimyasal ürün yerine doğal tavsiyeler verdiğimiz için sizlere herhangi bir garanti sunmamız söz konusu değildir.

Pirinç Suyu İle Cilt Temizliği

Öncelikle pirinç suyu nasıl hazırlanır ve hangi yöntem ile temizlik yapılmalı? Bu soruların cevabını verelim. Öncelikle sırf cilt temizliği için pirinç heba etmemelisiniz. Örneğin pilav içerikli yemek yapacağınızda kullanacağınız pirinçleri ıslattığınızda o ilk beyaz su ile cilt temizliği yapabilirsiniz. Peki nasıl yapabilirsiniz? Buna detaylıca değinelim ama şunu da belirtmeden geçemeyeceğim. Pirinç suyunun B, C, E vitaminine sahip olduğunu biliyor muydunuz?Sadece cilt değil, saçlara da çok iyi geldiğini ifade etmek isteriz. Nerede kalmıştık? Nasıl yapıldığını anlatmaya başlayalım.

Pirinç Suyu ile Nasıl Cilt Temizlenir?

Öncelikle suyu hazırladıktan sonra cilt temizleyici bez alın ve boynunuzdan itibaren başlayarak alın bölgenize doğru çok fazla bastırmadan pansuman yapar gibi cildinize uygulayınız. Daha sonra ise yaklaşık on dakika boyunca yüzünüzü yıkayıp durulama yapmayınız. Hatta varsa yüzünüzü kapatabileceğiniz bir maske ile yüzünüzü kapatıp o şekilde bekleyiniz. Hava teneffüsü olmaması cildinizin gözeneklerini açmasına neden olacaktır. Bu arada cildinize pirinç suyunu uygularken masaj yapar gibi uygulayınız. Önemli olan cildinizde ki kan dolaşımını maksimum seviyeye çıkartmak. Gözenekleriniz bu sayede hemen açılacak cilt temizliğiniz maksimum fayda sağlayacaktır. Sizlere bugünde yeni bir doğal cilt temizliği hakkında bilgilendirme yaptık. Bir sonra ki yazımızda tekrar görülmek dileğiyle. Aşağıda bulunan diğer içerikler bölümünden size uygun makalelere göz atabilirsiniz. Sevgilerimle.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here