Hayatta obezite olmayı isteyen, aşırı kilolarından şikayetçi olmayan var mı? Muhtemelen yoktur çünkü kilo insanları yorduğu kadar üzüyor da! Bugün Tatilde Aldığınız Kiloları Hızlı Eritme Yöntemi hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Bildiğiniz üzere yaz aylarında sıklıkla sıvı tüketimi yapsak da azalttığımızı düşündüğümüz yiyeceklerde çok bir değişiklik olmuyor. Öncelikle şunu düşünmelisiniz. Eğer iştahınız kesilmediyse, yani yemek yemekten hoşlanıyor ve kendinizi iyi hissediyorsanız, o halde kilo almaya devam ediyorsunuz demektir. Yaz aylarında özellikle alkollü ve tatlı içecekler tükettiğimiz için, fazlasıyla kalori alıyor ve aslında ne kadar su sporlarıyla ilgilensek de değişen bir şey olmuyor. Eğer artık olan oldu diyorsanız, o halde yaz bitimiyle birlikte kilolarınızdan nasıl arına bilirsiniz? Gelin bunu konuşalım.

Size Zevk Veren Yiyeceklerden Uzak Durun

Aslında zayıflamanın en önemli kuralı bu olsa gerek! Eğer yediğiniz yemekten tat almıyorsanız, yemekten hoşnut olmuyorsanız, devam edin! Bırakın zevkiniz ya da hoşunuza giden bir tüketim olmasın. Bunun sayesinde eski kilolarınıza çok rahat ulaşabilirsiniz. Örneğin 3 beyazdan, patates, cips kısacası yağlı yiyeceklerden, abur cubur olarak adlandırılan ürünlerden bir süre uzak kalmanız durumunda hedeflediğiniz kiloya ulaşabilirsiniz. Kış kilosu nasıl verilir diye merak ediyorsanız, yukarıda ki ilk uyarımızı fazlasıyla dikkate almanız gerekiyor. Bir diğer kuralımıza geçmenin vakti gelmiş olmalı! Öyle değil mi?

Egzersiz Yapmayı Sakın Bırakmayın!

Kış ayları soğuk olduğu için, doğal olarak insanlar bu aylarda dışarıya çıkıp koşamıyorlar ya da gidecekleri spor salonlarına uygunsuz hava şartlarından dolayı gidemiyorlar. Ancak her ne olursa olsun, çok büyük veya çok önemli bir şey olmadığı takdirde spor salonlarına gitmeyi, ya da dışarı çıkıp bir süre koşmayı ihmal etmeyiniz. Bu sayede çok güzel kilolar verebileceğinizi ve bir sonra ki yaz ayına formda girebileceğinizi belirtmek isteriz.

Yeşil Çay İçmeyi İhmal Etmeyiniz. 

Hayatınızda gazlı ve alkollü içeceklere çok fazla yer vermemeniz gerektiğini iletmek isteriz. Bu içeceklerde kalori oranı fazla olduğu için ne kadar spor yaparsanız yapın, ne kadar yediklerinize dikkat ederseniz edin, bulunduğunuz kiloda kalmak için savaş verecektir. Oysa kilo vermek istiyorsanız bunların yerine günde iki kez yeşil çay tüketmeyi unutmayınız. Yeşil çay, iyi bir ödem attırıcı olduğu için, vücudumuzda bulunan toksinleri atmamızda yardımcı olacaktır.

Bu Baharatları Kullanmanız, Sizin Yararınıza Olacaktır!

Ülkemizde baharatlı yemekler oldukça popülerdir. Hatta baharat tüketmeyi seven yaz kış yemeklerinde kullanan bir milletiz. Ancak bazı baharatlar iştah açtığı gibi bazı baharatlar ise vücudunuzun iştah oranını düşürmektedir. Bunlara örnek verecek olursak, kırmızı pul biber, zerdeçal, tarçın gibi baharatlar, hem lezzetli hemde yağ yakımında önemli etkilere sahiptirler.

Uyku Düzeni ve Öğünler

Aslında kaliteli bir yaşam sürmek istiyorsak, kaliteli dinlenmeli, kaliteli beslenmeli ve sosyal hayatımızı kaliteli yaşamalıyız. Yukarıda sizlere sporun öneminden ve kilo vermeniz için ne tür tüketimler yapabileceğinizden bahsettik. Ancak uyku düzeni ve öğünler konusunda dikkatli olmaz isek, yukarıdaki belirttiklerimizi kusursuz yapın! Yinede değişen bir şey olmayacaktır. İnsan anatomisi aykırı bir dinlenme yapmayın. Rahat bir yatakta uykuya dalın ve gözlerinizin kendiliğinden açılıncaya kadar uyuyun. Mümkünse sizi rahatsız edecek telefon, kapı zili gibi olaylardan bir şekilde arının. Bunun dışında ise, her gün aynı saatte yemek yemeye özen gösterin. Vücudunuz bu saat dilimine alıştığı vakit, kilolarınız da düşme olacaktır. Şuan için aklımıza gelenler bunlar. Araştırmalarımıza kesintisiz bir şekilde devam edeceğiz. Güncel konular hakkında bilgi almak isterseniz, sitemizi sıklıkla ziyaret etmeyi lütfen unutmayınız. Sevgilerimizle,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here