Kim cildinde sivilce çıkmasını ister ki? Öyle ki insanların suratı dışında çıkan sivilceleri sıkmak veya yüzü dışında çıkmasını istediği küçük çıbandan bahsediyoruz. Sivilcelere Davet Çıkaran Yiyecekler nelerdir? Bu soruya geçmeden önce konu başında bahsettiğimiz konuya gelelim. Bildiğiniz üzere bir insanın güzelliğini yüz hatlarından ve yüzünde ki pürüzsüz halden anlarız. Eğer yüzümüzde herhangi bir kabarıklık ya da sinek ısırığı dahi görsek bu durumdan rahatsız olur, eğer önemli bir görüşmemiz olsa dahi bunu erteleyebiliriz. Ancak bir gerçek daha var ki, insanlar sivilcesi ile oynamaktan dolayı büyük keyif aldıkları İngiltere’de yapılan bir araştırmayla ortaya çıkmış durumda diyebiliriz. Hadi şimdi yüzümüzde sivilce çıkmaması için aşırı yemekten kaçınılması gereken yiyecekler neler, ona bakalım.

FastFood Ürünlerinden Uzak Durmalısınız!

Sürekli olmasa da arada tüketmekten dolayı büyük keyif aldığımız hamburger ve yanında kızartılmış patates, eğer sürekli ve sıklıkla tüketilirse, bir sabah uyandığınızda burnunuzun tam ortasında kocaman bir sivilce görebilirsiniz. Bu tarz yiyecekler vücut yağ dengesini bozmaktadır. Genel olarak inflamasyona neden olan ve rafine edilmiş doygun yağ taşıyan bu kategoriye çok fazla ilgi göstermenizi tavsiye ediyoruz.

Organik Olmayan Etler Sorun Yaratıyor

Tüketeceğiniz etin organik olup olmadığını bilemezsiniz öyle değil mi? Daha doğrusu ilk bakışta ya da tüketmeden önce bilemezsiniz. Ancak satıcı sizi uyarırsa bu bilgiye sahip olabilirsiniz. Etini tükettiğiniz hayvan eğer doğal beslenme yapmamış ise, yani doğaya salınıp doğal otlar tüketmek yerine içinde kimyasal bulunan yem ile beslenmiş ise, bu durum hem sağlığınızı hem de sivilce konusunda sizi tetikleyebilir.

İçinde Kafein Olanlara ve Alkole Dikkat!

Aslında her ikisi de sağlık açısında sorun yaşamamız için büyük etken diyebiliriz. Bugün hastaneye kalp rahatsızlığı ya da uyuşukluk problemi için gittiğimizde hekimler genel olarak ya kahveyi çok sık tüketmemeyi ya da alkolü bir an önce bırakmamızı söylerler. Sivilce için bu iki madde de oldukça önemlidir. Fazla tüketim sonucunda canınızı acıtacak şekilde sivilce oluşumuna neden olurlar. Yakın bir süre içerisinde kısa sürede sivilce nasıl yok edilir, bunun açıklamasını sitemizde yapacağız. Hem sağlığınız için hem de güzelliğiniz için bu ürünlerden uzak kalmanızı tavsiye ediyor, diğer konularımıza da göz atmanızı rica ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here