Bir ressam değilseniz, sadece sevdiğiniz ana renkleri anımsarsınız. Oysa daha önce Lime Punch rengi hakkında bilgi sahibi oldunuz mu? Neon sarısı ve yeşil ile harmanlanan bu renk tonu yaz sezonun başlarında bir çok sanatçının bikini rengiydi diyebiliriz. Tabi ki güncel giyim mağazalarına baktığımız zaman kış koleksiyonlarında bu renk tonunda özel ürünler tasarladığını ve sergilediğini görmekteyiz. Genel olarak son yıllarda genel olarak kış sezonlarında kapalı yani koyu renk tonları kullanılmaktaydı ancak bu yıl ki koleksiyonlara baktığımızda, canlı renk tonların daha çok öne çıktığını görebiliyoruz. Örnek bir kış konbini oluşturmak gerekirse, Lime Punch renginde bir pardösü, bunun içine krem tonlarında boğazlı bir kazak, altına koyu tonlarında kot pantolon ve değişik aksesuarlarla güzel bir kombin oluşturabilirsiniz.

Mavi ve Tonları Zirvede!

Hazır yaz aylarından yavaş yavaş çıkarken tatilde, denizin o muazzam maviliğine anımsayalım mı? Unutmayın bir daha ki yaza kadar, yaz güzelliğinde denizin o ferahlatıcı maviliğini göremeyebilirsiniz. İşte bu sezon yine Mavi renk tonları tercih edilecek diyebiliriz. Özellikle spor giyimde mavi renk tonları sıklıkla tercih edilecek gibi gözüküyor. Kıyafetlerinizde mutlaka bir adet mavi renkli ürün bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. Bu şapka veya boynunuza takacağınız bir aksesuar da olabilir. Eğer modaya ayak uydurmak istiyorsanız, bu söylediğimizi ihmal etmeyiniz.

 

Bana Mutlaka Yakışır Diyeceğiniz Haki Tonları

Yapılan bir araştırmaya göre yeşil ve tonajları esmer ya da açık tenli fark etmeksizin herkese yakıştığı saptanmıştır. Eğer özel bir gün ya da bana gerçekten yakışsın diyorsanız, kıyafetlerinizde ya da kullanacağınız alternatif ürünlerinizin detaylarında mutlaka haki yeşili olmalıdır. Eğer açık renkli bir kıyafet kullanacaksanız, elinize alacağınız çanta veya ayakkabınızda bu renk tonuna yer vermenizi en azından şans vermenizi öneririz. Son yıllarda fark edeceğiniz üzere askeri kamuflaj desenli kıyafetler hem erkekler hem de bayanlar için oldukça ön plandaydı. Bu sezon ile birlikte bu desenler yerini sadeliğe bıraktı diyebiliriz. Sizde hemen sıklıkla alışveriş yaptığınız mağazalarda bu renk tonunu aramaya başlayabilirsiniz. Bir sonra ki moda konumuzda görüşmek dileğiyle.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here