Psikolojinin yaşamımızda ki önemini, beslenme kadar önemli olduğu biliyor muydunuz? Psikolojik sorunlar neticesinde mutsuzluğu çantanızda getiriyorsunuz. Bugün Psikolojinizi yerine getirecek 5 renk tonu hakkında konuşacağız. Renklerin insan düşünlerine, özellikle olumlu düşüncelere yönelten renklerin olduğunu belirtmekte fayda var. Bugün koyu renk tonları sizleri çıkmaza sürüklerken, canlı renkler, ferahlamanıza, olumlu düşüncelere kapılmanıza neden olur. Örneğin, doğa rengi olan yeşil tonunun koyu veya açık fark etmeksizin insan düşüncesinde olumlu etkiler bıraktığı, yapılan bir araştırma sonucu belirlendi. Şimdi sizlere ruhunuzu açacak renkleri, olumlu düşünmenize neden olacak renkleri açıklıyoruz.

Hayatınızda Kırmızıya Şans Verin!

Herkesin ilk düşüncesi kırmızının savaş rengi olduğunu, hatta boğucu olduğunu düşünebilir. Ancak durum hiçte sandığınız gibi değil. Kırmızı renk insanlar için en dikkat çekici renktir. Bundan dolayıdır ki, trafik işaretlerinde kırmızı kullanılır. Aşk ve şehveti de kapsayan bu renk tonu, şuan bulunduğunu konumdan daha yükseğe çıkmanıza ve güçlü hissetmenize neden olacaktır.

Yeşilin Mütevazi Oluşu Sizi Rahatlatacak!

Yeşil renk tonu doğanın asıl renklerindendir. Her zaman yeşilliklerin olduğu bir köyde, eşimiz, sevgilimiz ile vakit geçirmek istemişizdir. Özellikle bayansanız bunun kesinlikle düşünmüşünüzdür. Asabi duyguları, davranışları olan insanların yeşil alanlara gittiklerinde rahatladıkları, alternatif tıp tarafından açıklanmıştır. Ferah duygulara sahip olmak isterseniz, eğer psikolojik sorunlarınız varsa, bu renk tonunda kıyafetler, aksesuarlar temin edebilir, kullanabilirsiniz.

Sarı İle Hayatınızı Renklendirin!

Sarı renk görünce aklınıza ilk ne geliyor? Çoğunluğun aklına limon geliyor öyle değil mi? Limon ise fresh yani serinleten, insanı rahatlatan bir meyvedir. Eğer rahatlamak ve kendinizi mutlu hissetmek istiyorsanız, o halde yapmanız gereken bu renk tonunu hayatınıza daha fazla sokmak olacak.

Turuncu ile Heyecanı Yaşayın

Güneşi sevmeyen canlı sayısı sanırım azdır. Bakın canlı diyoruz. İnsanlar içerisinde fikir ayrılığı olabilir ancak yine yapılan bir araştırmada insanların çoğunluğu sıcak havayı, daha doğrusu yaz aylarını kış aylarına göre daha çok seviyorlar. Ne demişler, ”güneş giren eve doktor girmez” Turuncu renk tonu sıcaklığı anlatan bir renk tonudur. Bu renk tonunu kullanarak soğuk düşüncelerden kurtulmanız mümkün diyebiliriz.

Mor Ruhunuzu Zenginleştirsin!

Şunu belirtmekte fayda var ki bu renk tonu hem erkekler hem de bayanlar tarafından hayır denilemeyecek bir renk tonudur. Psikolojik savaş içindeyseniz, mor güllerin olduğu yerlere gitmeli, mor binaların önünde fotoğraf çekmelisiniz. Ne yapıp edip hayatınıza bu renk tonunu almalı ve rengin vereceği enerji ile olumsuz düşüncelerden kurtulmalısınız. Bir sonra ki yazımızda çok daha ilgi çekici bir konu ile karşınızda olacağız. Psikolojik sorunlarınız her ne ise, dert etmeyin. Yakınlarınız ya da çevrenizde sorunları olan kişilere yardımcı olmayı lütfen ihmal etmeyiniz. Gerek psikolojik yardım, gerekse, sizlerin desteği ile, sorun yaşayan kişiler çok daha mutlu ve huzur olacak, sorunlarından kurtulacaklardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here