Biz bayanların belki de en çok dikkat ettiği konudur. Dış görünüşümüze olan ilgimiz o kadar fazla ki, nasıl daha güzel olabilirim sorusunun cevabını arar dururuz.Bu yazımızda Cilt Güzelliği için yapılması gereken bakımlar hakkında detaylı bilgilendirme yapacağız. Ancak bilinmesi gereken bir şey var ki, burada birazdan okuyacağınız yazımız herkes için geçerli olmayabilir. Kiminin çok yağlı ya da çok yağsız cildi olabilir. Herkeste aynı etkiyi yaratacak diyemeyiz. Ancak denemenizde hiç bir mahsur yok. Herkes, en azından bu yazıyı okuyan hemcinslerim bir kez de olsa deneme yapar ve tavsiyelerimize uyarsa, sonuçları canlı olarak görmüş olur. Lafı çok uzatmadan tavsiyelerimize geçelim.

Cilt Esnekliği Nasıl Korunur?

Sağlıklı bir cilt kuşkusuz elastik şekilde olmalıdır.Yani esnek ciltler sert ciltlere gerek daha geç yıpranır. Peki kurumuş ya da çatlamaya müsait olan cildimizi nasıl esnek seviyeye çekebiliriz?

Bildiğiniz üzere su canlıların vazgeçilmez yaşam kaynağıdır. Bizi diri tutan, su cildimiz içinde vazgeçilmez noktada hatta en önemli yerde diyebiliriz. Cildimiz bir toprak gibi düşünün. Eğer yeterli suyu almazsa çatlar, öyle değil mi? Cildimizde aynı reaksiyonu vermektedir. Eğer gerekli su miktarını alamaz ise, maalesef çatlamaya başlar. İşte en temel nokta su diyebiliriz. Dozunu aşmadan günlük, 1,5-2 litre su tüketmek hem sağlığınıza hemde cildinize çok iyi gelecektir.

Kaliteli Uygu Çok Önemlidir

İnsan metabolizması gün içerisinde o kadar yoğun çalışıyor ki, yoğun çalışmayı hafifletmek için kaliteli uykuya ihtiyaç var diyebiliriz. Sizi sinir stres ile baş başa bırakan düşünceleri yatağınıza almayın. Uyumadan önce sizi yoracak düşünceleri yatağınıza almanız, sağlıklı bir uyku geçirmenize mani olacaktır. Yatmadan önce cilt kremlerinizi sürün, dişlerinizi fırçalayın ve o şekilde uykuya dalış yapın. Bunları yaptığınız takdirde, cildinizin eskiye göre ne kadar canlı kaldığını göreceksiniz.

Cildinizi Daima Temiz Tutun

Uykudan uyandığınızda, işten, okuldan ya da evinize her dışarıdan giriş yaptığınızda mutlaka yüzünüzü temizleyin. Özellikle kış aylarında, yoğun sis ve kirli hava cildinizdeki gözenekleri doldurmasına, yüzünüzün tahriş olmasına neden olabilir. Bir sonraki yazımızda daha kapsamlı bir içerikle sizi bekliyor olacağız. İyi günler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here