Son zamanlarda dünya genelinde yapılan bir araştırmaya göre Meme Kanseri hastalığı fazlasıyla artmış durumda! Peki, Meme Kanserinden Korunma Yolları nelerdir? Daha net soru ise Meme Kanseri nedir? Bu sorulara cevap arayan sevgili okurlarımız! Eğer size böyle bir tanı koyulduysa, öncelikle bilmeniz gereken konu, stres ve sıkıntılı düşüncelerden tamamen kurtulmanız gerekiyor. Bildiğiniz üzere stres hemen hemen her hastalık için tetikleme yapan bir ruh halidir. Kısacası stres hasta olsak da olmasak da bize zarar veren bir ruh halidir. Öncelikle hayatınızdan sizi stres ve olumsuzluklardan koruyacak bir yaşam tipi seçmeniz gerekiyor. Olanağım yok demeyin! Her insan kaderini kendi belirler!

Meme Kanseri Nedir?

Aslında bu hastalığın bir çok çeşidi var diyebiliriz. Genel bir tanı olarak anlatacak olursak, Meme dokusunu oluşturan hücrelerin olması gerektiğinden fazla çoğalması ile oluşan bir hastalıktır. Tabi ki bu hastalığın evreleri de bulunmaktadır. Aşağıda görmüş olduğunuz görselde Meme Kanseri Evreleri ile ilgili görseli inceleyebilirsiniz.

Aslında sizi ilgilendiren konu Meme Kanserinin ne olduğundan çok bunun belirtileri ve tedavisi hakkında bilgi almak olduğunu düşünüyoruz. Tabi ki bu konulara değineceğiz ancak doktorunuz bu tanıyı koymuş ise, birlikte yaşadığınız hastalığı en ince ayrıntısına kadar öğrenmelisiniz. En azından hastalığınız süresince, hastalığınızı iyi bir şekilde tanımanız sizlere fazlasıyla olumlu katkıda bulunacaktır. Dilerseniz şimdi merak ettiğiniz o konuya değinelim.

Meme Kanseri Belirtileri Nelerdir?

Aslında bunun hakkında bir sıralama yapacağız ancak bu listede belirttiğimiz belirtiler, kesin olarak meme kanseri olduğunuz anlamına gelmemektedir. Ancak yine de Meme Kanseri Belirtileri adı altında paylaştığımız sorunları yaşadıysanız, doktora gözükmeniz de fayda var. En azından olumsuz düşüncelere kapılmak yerine size daha net ve kesin sonuçları doktorunuz söyleyecektir. Dilerseniz şimdi meme kanseri belirtileri nelerdir, bu konuya geçiş yapalım.

Meme bölgenizde kızarıklık varsa,

Meme başından kanlı ya da şeffaf akıntı geliyorsa,

Meme bölgesinde ya da koltuk altı bölgesinde top şeklinde bir şişkinlik ya da sertlik varsa,

Meme başının içine çekilmesi ya da şekil bozukluğu varsa,

Meme bölgenizde ödem, ekstra şişlik ya da içeri çekilme varsa,

Mutlaka doktorunuza danışmanız gerektiğini belirtmek isteriz.

Meme Kanserinden Korunma Yolları Nelerdir?

Aslında bu sorunun cevabı diğer hastalıklarda da olduğu gibi çok basit. Sağlıklı yaşamanız gerekiyor. Yemenize içmenize, ruh halinize kadar dikkat etmeniz gerekiyor. Refah bir yaşam içerisinde misiniz bilemeyiz ancak bilinmesi gereken bir şey var ki o da bu hayatta nefesiniz den daha önemli bir şey yok. Size bu hayatı yaşamanız bahşedilmiş ve sağlıklı yaşayarak yaşamınızı daha kaliteli ve sorunsuz bir hale sadece siz getirebilirsiniz. Şuan ki ruh halinden bir an önce kurtulup motivasyonu çok yüksek olan bir birey olman dileğiyle. Bir sonra ki yazımızda bizi sakın yalnız bırakma.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here