Bugün yine biz bayanların hayatında çok büyük öneme sahip olan, en azından çoğu bayanın hayatında büyük önem taşıyan makyaj konusuna değineceğiz. Bu yazımızda Makyajda Bilinmesi Gereken 5 Tüyo vereceğiz. Konumuza detaylı olarak giriş yapacağız ancak bilmeniz gereken bir konuya bu yazımızda yer vermek istedik. Çoğu bayan makyajı güzel olmak için yapıyor. Aslında bu konuda kimseyi yargılamamak gerekir ancak çevrenizde ki insanların sizi nasıl gördüklerini bilmek istemez misiniz? Mesela abartılı makyaj karşınızda ki insanda olumsuz tepki yaratacaktır. Hakkınızda gerçekten güzel olmadığınızı ve kusurlarınız abartılı makyaj ile kapattığınızı düşünecektir. Lütfen cilt yapınıza uygun sade makyajlar yapın. Bu sayede abartıya kaçmamış ve çevrenizde ki insanlar tarafından eleştirilmemiş olursunuz. Bu uyarımızı yaptıktan sonra dilerseniz, asıl konumuza yani tüyo vermeye başlayalım.

Nemlendirici Makyajda En Önemli Üründür!

Sizinde cildiniz pütür pütür, yani cakey probleminiz varsa, mutlaka makyaj öncesi cildinize nemlendirici uygulayın. Bu problemi ortadan kaldıracaktır. Bunun dışında makyajınız çok çabuk uçuyorsa, bu durumdan şikayetçiyseniz, baz kullanmayı lütfen ihmal etmeyin.

Aydınlatıcı ve Kontür Hilesi

Şuan İnstagram üzerinde 120 Milyon takipçisi olan Kim Kardashian’ın meşhur ettiği kontür tekniğini mutlaka kullanmalısınız. Bu konuyu biraz daha açmak gerekirse, yüzünüzde beğendiğiniz bölümleri aydınlatıcı ile vurgulamayı, beğenmediğiniz bölümleri ise, ten renginizin bir kaç ton koyu stick ile arka planda kapatıyor. İnternet üzerinden rahatlıkla bu tekniği bulabilirsiniz. Hatta biz alta bir video bırakalım ve bu videoyu izleyerek bu tekniği uygulamalı olarak yapabilirsiniz.

Kusursuz Dudak Görünümüne Ne Dersiniz?

Aslında şimdi bahsedeceğimiz tüyo tamamen makyaj hilesi diyebiliriz. Sizi estetik merkezine gitmekten kurtaracak bu makyaj tüyosu highlighter ile yapılıyor. Aşağıda bulunan görselde olduğu gibi dudak ortasına highlighter sürün. Alt tarafına ise kontür ile gölge verirseniz, dudaklarını çok daha büyük gözükecektir.

Gözler Kalbin Aynası Ancak Bu Farklı

Yine bir makyaj hilesi daha sizlerle! Bu arada bu verdiğimiz tüyolar abartısız makyajlar içindir. Göz içine süreceğiniz nude ya da beyaz bir göz kalemi, göz akınızın daha spesifik durmasını, yani daha beyaz olmasını, göz bebeğinizin ise daha iri durmasını sağlar. Denemenizde fayda var. Oldukça etkili oluyor diyebiliriz.

Yüzünüzün En Dikkat Çeken Yerine Odaklanın

Yani gözlerinize! Gözler ciddi anlamda karşınızda ki insanları etkilemeyi, hatta ayna karşısına geçtiğinizde sizi bile en çok etkileyen yerdir. Makyajda her zaman gözlere odaklanın. Örneğin smokey bir makyaj uyguladıysanız nude ruj sürmeyi lütfen unutmayın. Eğer göz bölgenize hafif bir makyaj yaptıysanız, o halde canlı renklerden ruj tercih edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here