Başlığa baktınız ve bu kadar iddialı olduğuna göre bu yazıyı okumam gerekiyor diye düşündünüz, öyle değil mi? Bugün sizlere Omega 3 faydaları nelerdir? Bu konuyu detaylı olarak anlatacağız. Öncelikle Omega 3 nedir? Buna değinelim. Omega balık yağı olarak yani literatürde doymamış yağ olarak bilinmektedir. Ülkemizde avlanan balıklar genel olarak sıcak deniz balıkları olduğu için yeteri düzeyde omega 3 bulunmamaktadır. Eğer bu doymamış yağı tam olarak tüketmek istiyorsanız, soğuk denizlerde bulunan balıkları tüketmeniz gerekiyor. Neden diye soracak olursanız, soğuk denizlerde balıkların donmaması için, bünyelerini yağ yani omega kaplar. İşte en kaliteli yağı o balıklarda bulabiliriz. Buna en iyi örnek ise alaska balıkları diyebiliriz. Vahşi Alaska Somon balıklarında bulunan yağ oranı, yapılan deneylerce en fazla olarak tespit edilmiştir. Peki bize yararı nedir? Gelin biraz da o konuyu konuşalım.

Omega 3 Kapsül

Öncelikle omega 3 tüketimi yapacaksanız, illa soğuk denizlerden temin edilen balıkları tüketmenize gerek yok. Normal olarak Akdeniz ve Karadeniz, kısacası ülkemizde bulunan denizlerde ve göllerde, bulunan balıkları tüketerek de bu besini temin edebilirsiniz. Ancak sürekli balık almak, onu hazırlamak, bayanlara göre olmadığı için kapsül şeklinde olan yani hap olarak satışı yapılan omega 3 de tüketebilirsiniz. Tabi ki bunun için detaylı olarak araştırmalı ve iyi ürünler tüketmelisiniz. İçinizde bana tavsiye edebileceğin marka var mı diye soran var mı bilmiyorum ancak, benim kullandığım ve sonuna kadar memnun kaldığım bir marka var!

Omega 3 Fiyatı Ne Kadar?

Öncelikle alacağınız kapsül gerçekten kaliteli olmalı. Açıkçası ben Kyani firmasının Omega 3 ürününü tüketiyorum. Diğer sağlıklı yaşam ürünlerini de tükettim ve hiç memnun kalmadım. Memnun kaldığım tek ürünü içinden 120 adet kapsül çıkan Kyani Omega 3 idi. Alaska Somon Balığından üretildiği iddia ediliyor. Açıkçası ruhumu dinlendirdiğini ve dikkat bozukluğumu giderdiğine, kullandığımın birinci haftasında şahit olmuştum. Severek kullandığımı da belirtmek istiyorum. Fiyatı belki pahalı olabilir ancak bu ürünü çevrenizde kullanan başka birileri varsa, kullandıkları diğer omega 3 markalarıyla kıyaslamalarını lütfen size yapsınlar. Açıkçası ben hayatımda ilk kez Omega 3 kullandım ve sadece bu markanın ürününü tavsiye üzerine kullandım. Memnun kaldım. Aşağıya videoları atıyorum. En azından detaylı olarak araştırma şansınız olur.

Omega 3 Faydaları Nelerdir?

Öncelikle yazımızda fark ettiğiniz üzere bilgisini vermiş olduğumuz doymuş yağda önce fiyatından daha sonra faydalarından bahsediyoruz. Bizim ülkemizde tüketimde ilk önce fiyat sorulup daha sonra faydası dinlenildiği için farkındalık yapmak ve aslında ne kadar saçma bir sıralama yaptığımızı fark etmeniz açısında Omega 3 faydaları hakkında bilgilendirmeyi sona sakladık. Alzheimer hastalığı olan bir yakınınız ya da tanıdığınız varsa, aslında zamanında balık tüketimini az yapan, bu besini daha önce çok az alan insanlar olduğunu görebilirsiniz. Beyin fonksiyonlarının çalışmasında, dikkat bozukluğu sorununu ve düzenli uyku probleminizi ortadan kaldırmaya yarayan bir besin takviyesidir. Her evde mutlaka olması gerektiğini belirtmek fayda var diyebiliriz.

Sadece yetişkin bireyler için olmayıp, özellikle altı yaş itibariyle çocuklarımızın kemik gelişime de oldukça yararı olduğu belirtmek isteriz. Küçük yaştan itibaren çocuklarınıza alıştırdığınız takdirde gelecekte iyi ki alıştırdım diyeceğiniz konusunda asla şüphe duymuyorum. Öyle bir üründen bahsediyoruz ki, birazdan vereceğim örneği kimse uygulamasın ancak, ben evcil köpeğimin yemeğine günde 1 kez koyuyorum. Size şunu itiraf edebilirim ki, tüyleri kullanmaya başladıktan sonra o kadar parlak ve güzel olmaya başladı ki, tabi bu söylediğim sadece beni bağlıyor. Siz deneyip olası bir problem yaşarsanız bunun sebebi ne bu yazıyı yazan ben, nede sitemiz sorumlu değildir. Ama eğer bir evcil hayvan besliyorsanız, dostunuza bakan veterinerine bu durumu danışmanızı tavsiye ederim. Benim köpeğim Omega 3 kapsülüne bayılıyor diyebilirim. Fiyatı konusunda kesin bir şey söylemedim çünkü dolar kuru nedeniyle fiyatlarda değişikli olabiliyor. Google Arama Motoru üzerinden detaylı olarak araştırma yaparsanız, gerekli ücret bilgilerine ulaşacağınızı düşünüyorum. Lütfen yazılarımıza yorum yapmayı, düşünceleriniz paylaşmayı unutmayınız. Bir sonra ki yazımızda görüşmek dileğiyle, hoşça kalın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here