Doğamız gereği, dış görünüşümüze önem vermek zorundayız. Bugün bir işe giriş yapacağımızda bile, iş görüşmesinde dış görünüşümüzün işe başlamak için %50 onay aldırdığı, profesyonel insan kaynakları tarafından tespit edilmiştir. Öyle ki iş hayatımızdan tutunda aşk hayatımıza kadar dış görünüşümüz, özellikle cildimizin kusurları ya da kusursuz olması önemli rol oynuyor diyebiliriz. Tabi ki insanlar dış görünüşleriyle ayırt edilmemeli ancak, çok güzel bir bayanın bir mağazada yaptığı satış ile, normal güzellikte olan bir bayanın aynı mağazada satış ortalaması maalesef aynı olmuyor. Bu erkekler için bir nebze biraz daha normal diyebiliriz. Yani bir erkek yüz güzelliği olarak kusursuz olmasa bile bayanlar tarafından çok yakışıklı olması ya da normal yakışıklı olunması yönünde tercih yapıp, mağazada kendisiyle ilgilenilmesini istemiyor. Bunun nedeni ise bayanlar alışveriş odaklı oldukları için kendileriyle ilgilenen erkek personelin bilgili olması yeterli oluyor. Ancak erkekler için bu durum öyle değil. Erkekler sadece ihtiyacı olduğu için alışverişe çıktıkları için kendileriyle ilgilenen bayanları güzel olmasını isterler. Konuyu çok uzatmadan yüz güzelliğinizi ve cildinizi kusursuz yapacak yiyeceklere göz atalım!

Yeşil Yapraklı Sebzeler Bu Alanda En İyisi!

Brokoli, Ispanak ya da kereviz! Normal şartlarda bu besinleri çok fazla tüketmeyiz öyle değil mi? Bundan sonra Yeşil Yapraklı Sebzeler ne kadar işe yarıyor bunu deneyerek siz fark edeceksiniz. Bu söylediğimiz yiyecekleri, hafta da en az bir kez tüketmeniz, cildinizde ki ölü hücreleri yok edecektir. Çok büyük antioksidan olan bu besinler ölü hücreleri ortadan kaldırmayıp bununla birlikte direnç konusunda da etki veriyor.

Pancar

Bildiğiniz üzere C vitamini bir çok cilt kreminde kullanılmaktadır. Cilt için önemli olan bu vitamin pancarda oldukça fazladır. Kılcal damar duvarlarını güçlendirerek deriyi yeniler.

Havuç

Bu meyvenin çok iyi bir bağırsak temizleyicisi olduğunu biliyor muydunuz? Yüksek oranda A vitaminine sahip olması nedeniyle saçlar ve cilt konusunda çok etkilidir. Yeterli düzeyde  düzenleyici fosfora sahip olması nedeniyle sıkça havuç tüketin

Elma

Berrak ve kusursuz bir cilt için elma tüketimi yapmalısınız. Enzimlerinde folik asit bulunduran elma, cilt için olmazsa olmaz meyvelerden bir tanesidir.

Diğer yazımızda cildi destekleyen ve güzelleştiren diğer yiyecekleri buraya tıklayarak bulabilirsiniz. Diğer konularımıza göz atmayı lütfen unutmayınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here