Günümüzde artık kilolar insanlar için başlıca sorun teşkil ediyor. Hatta sadece insan değil, evcil hayvanlarımız için bile fazla kilo yaşamı zorlaştırmaktadır. Kilo Vermek İçin Bunları Yapmayın dediğimiz, daha doğrusu kilo vermek için uyguladığımız ancak faydasını görmediğimiz uygulamaları sizlere detaylı olarak belirteceğiz. Alternatif tıp dilinde de bu egzersizleri yaptığınızda vücudunuzda yağ yakmadığı belirtilmekte olup, yaptığımız araştırmalar sonucunda size en doğru bilgileri sunmaktayız. Birazdan size neler yapmamanız gerektiği hakkında bilgi vereceğiz ancak şunu bilmenizi isteriz ki, eğer bir diyetisyenden de yardım alırsanız, kilo vermek konusunda daha başarılı olabilirsiniz.Şimdi dilerseniz konumuza detaylı bir giriş yapalım.

Vücudunuzda ki Tek Bir Bölgeyi Çalıştırarak Egzersiz Yapmayın!

Aslında spor dışarıdan bakıldığında çok kolay gözükse de vücut fazla efor sarf edip kendini yorduğu için beynimiz kısa süre içerisinde pes edebiliyor. Örneğin karın bölgesi yağ yakma taktikleri ile ilgili bir çok egzersiz bulunmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise, sadece göbek bölgesini çalıştıran hareketler yapmayınız. Hızlı tempoda yürüyüşler yaparak, belirli mesafe tempo koşuları yaparak vücudu tamamen çalıştırmalı ve ona göre yağ yakımı gerçekleştirmelisiniz. Şunu belirtmekte fayda var ki, sadece tek bir bölgeye egzersiz yaptırmak, o bölgenin gelişmesine ve kas kütlelerinin belirginleşmesine neden olur. Buda sizin kilo vermenizi sağlamayacaktır.

Plates Kesinlikle Kilo Vermenize Yardımcı Olmamaktadır.

Bildiğiniz üzere biz bayanların en sevdiği egzersizlerden biri de Plates’dir. Ancak plates vücudumuzda ki yağları yağmak yerine, zamanla daha esnek bir vücuda sahip olmamızı sağlamaktadır. Vücudun gevşemesine ve ruhsal gerginliğin yumuşamasına yardımcı olmaktadır.

Kardiyo Bilinen Yanlış Kilo Verme Uygulamalarından Biridir!

Spor salonlarında bayanların kilo vermek için uyguladıkları bu egzersiz aslında kilo vermenize olanak tanımıyor. Sadece belirli kasların çalışmasına gelişmesine olanak tanıyan bu egzersiz, metabolizmanın hızlı çalışmasını da sağlıyor diyebiliriz. Ancak dediğimiz gibi Kısa sürede kilo verme hedefiniz varsa kardiyo ile çalışma yapmanızı önermiyoruz. İlerleyen süreçte nasıl hızlı kilo vereceğinize dair bilgi makalesi yayınlayacağız. Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle! Bizi takip etmeyi ve yorum atmayı lütfen unutmayınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here