Özellikle sezon geçişlerinde yani kış aylarının bitip artık ilk bahara geçiş yaptığımızda ya da son bahara giriş yaptığımızda Hem Ruhsal Hemde Fiziksel Yorgunluğa Son vermek istiyoruz. Tabi ki aldığımız takviye gıdalar ya da ilaçlar neticesinde üzerimizde yoğunlaşan yorgunluğa son vermek istiyoruz. Ama arkadaşlar şunu ifade etmek isterim ki, dışarıdan vücuda giren besinde dahil dış etkenler bize fazlasıyla zarar verebilir. Bundan dolayı bu yazımızda size ileteceğim yönergeleri takip ederek, zihinsel hem de fiziksel olarak hissettiğiniz yorgunluğu bir kenara bırakacaksınız. O halde hız kesmeden konumuza geçiş yapalım ancak şunu belirtmek isterim ki, yazılarımızda herhangi bir takviye gıda önerisi verilememektedir. Sadece yapacağınız bazı egzersizler ile sizde bu sendromdan kurtulabilirsiniz.

Düşünceleriniz Meşgul Eden Her Ne Varsa Bırakın Gitsin!

İşleriniz ya da ilişkiniz, veya aldığınız acı haberler sonrası kendinizi toparlamak da zorluk çekiyor olabilirsiniz. Zihinsel Yorgunluğu Atlatmanın Çözümü çok net diyebiliriz. Düşüncelerinizi meşgul eden olayları bir kenara bırakmaktan başka çareniz yok! Örneğin keyif almaktan çok hoşlandığınız etkinlikleri düşünün. Sizi daha önce mutlu ettiğine inandığınız anıları anımsayın. Örneğin kıs bir süre önce ki mutluluğunuzu hatırlayın ve aynı süreci tekrar yaşamaya çalışın. Bunu yapmanızı istiyorum çünkü emin olun zihninizi bu şekilde rahatlıkla boşaltabileceksiniz. Peki ya fiziki yorgunluğunuz? İşte bunun da çözümü oldukça basit!

Kendinize Zaman Ayırın!

Erkekler gibi ağır işlerde çalışmadığınızı en azından bir inşaatta tuğla taşımadığınızı, harç yapmadığınızı düşünüyorum. Ama olsun! Kendi üzerimde yaşadığım bir olayı anlatmak istiyorum. Üniversite birinci sınıftayken aileme yük olmak istemediğim için, bir giyim mağazasında kasiyer olarak çalışmaya başlamıştım. Kasada oturuyordum ve insan otururken de yoruluyor! Bir süre sonra bel ağrısı çekmeye başlamıştım. Demem o ki, yaptığınız iş hafif ya da ağrı olsun fark etmeksizin vücudunuzda ağrılara neden olabilir. Bunun için boş vakitlerinizde doğaya çıkıp temiz hava almalı ve egzersiz yapmalısınız. Bunun dışında SPA olarak adlandırılan yerlerde etkinlik düzenlemelisiniz. Bunları uyguladıktan sonra evinize geçip limon nane içmeyi lütfen unutmayınız. Bir sonra ki yazımızda sizi bekliyor olacağız. İyi günler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here