Yaşamınızda çevrenize, iş arkadaşlarınıza ya da birinci derece yakınlarınıza karşı, güçsüz görünmek istemezsiniz öyle değil mi? Güçlü Bir Kişilik Olmak İçin 7 Faktör nedir, bunu açıklayacağız ancak öncelikle biraz soru cevap yaparak sizleri tanımak isteriz. Öncelikle gerçekten kendinizi güçsüz mü hissediyorsunuz? Bu gerçekten kendi içinizde kendinize sormanız gereken bir konudur. Hangi konularda güçsüz hissediyorsunuz? Bu ise sorulması gereken ikinci sorudur. Örneğin insanlarla iletişim konusunda gerçekten kendinizi güçsüz hissediyorsanız, işiniz oldukça kolay! Kısa bir süre içerisinde bu sorunu kolaylıkla atlatabilirsiniz. Tabi ki zorluk çektiğiniz ve bu konuda gerçekten güçsüzüm deyip uzun çalışmalar gerektiren konularda vardır. Ancak bu yazımızda sizleri güçlü gösterecek bazı bilgilendirmeler yapacağız.

Bir Gün Herkesin Son Nefesini Vereceğini Unutmayın!

İletişime geçtiğiniz ve bilgi birikim olarak sizden üstün olduğunuz kişilere karşı güçsüz olduğunuzu düşünüyorsanız, onlarında bir gün son nefesini aynı sizin gibi vereceğini, sizin onlardan hiç bir farkınızın olmadığını bilmelisiniz. Bir insan her konuda mükemmel olmayabilir. Karşınızda ki insan mükemmel bilgi birikimine sahip olduğu konular hakkında konuşuyorsa, sizde kendi alanınızda bilgi birikim sahibi olduğunuz konulardan bahsedebilir, durumu eşitlemelisiniz.

Herkesi Mutlu Etmek Yerine Sizi Mutlu Edeni Mutlu Edin!

Günümüzde güçlü insanların yaptığı en güzel davranışlardan bir tanesidir. Normal şartlarda sizi memnun etmeyecek insanları mutlu ederek bir yere varamayacağınızı, sadece o insaları mutlu edeceğinizi ama sizi mutlu eden insan olmayacağı için ”ben sadece insanları mutlu ederek mutlu oluyorum” yalanına sürükleneceksiniz! Hayır! Bugünden itibaren, sadece sizi mutlu eden insanları mutlu edin ki, mutluluğun formülünün mutlu olmaktan geçtiğini öğrenin.

Beni Küçük Düşürür Dediğiniz İnsan Anatomisi!

Örneğin ağlamak insanları güçsüz olarak gösterir ama insanları bu düşüncesine sizde kapılmayın. Sadece insanlarda değil! Hayvanlarda bile ağlamak varken, eğer sonunda kendinizi rahat hissedecek iseniz, ağlamayı ihmal etmeyin! Tabi ki sürekli değil ancak, dönem dönem ağlamak insanlara güç verir. Daha önce ağladıktan sonra kendinizi rahatlamış hissettiniz mi? Cevabınız evet ise, ağlamak sizin için yararlı diyebiliriz. Bizden bugünlük bu kadar. Bir sonra ki yazımızda görüşme üzere! Sevgiyle kalın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here