Bildiğiniz üzere kurban bayramı en az şeker bayramı kadar besin tüketimiyle geçiyor. Bayram ziyaretine gittiğimiz her evde tatlılar börekler, kısacası lezzetli tüketimler yapıyoruz. Belirtilmesi gereken aslında çok şey var ancak, eğer hipertansiyon veya şeker hastalığınız varsa, ziyarete gittiğiniz her yerde tüketim yapmamanızı önemle belirtmek isteriz. Özellikle gittiğiniz yerlerde, ceviz içerikli ya da süt içerikli tatlılar tüketmenizi belirtmek isteriz. Peki neden cevizli tüketim yapmak gerekir? Bunun hakkında detaylı olarak bilgilendirme yapacağız ancak yazımızın sadece tatlılara karşı yazılmadığını da belirtmek isteriz. Kurban eti tüketimini de sınırlamanız gerektiğini belirtmek isteriz. Zira ziyaretlerinizde mide ağrısı yaşamanız keyfinizi kaçıracaktır.

Neden Cevizli Tatlı Tüketmeliyiz?

Bayramlarda fındıklı ya da caramel olarak adlandırılan tatlılar tansiyon hastası ya da şeker hastalığı olan kişilerin rahatsızlığını tetikliyor. Oysa yoğun yağ besini olmasına rağmen Bayram ziyaretlerinde cevizli tatlı tüketmeniz durumunda kolesterolünüzü dengeleyecek ve rahatsız olmanızı engelleyecektir. Sadece tatlılarda değil, kuru yemiş olarak da gündelik hayatlarınızda en azından bir avuç tüketmeniz gerektiği, hekimlerce belirtilmiştir. Bunun dışında sütlü tatlılar konusunda da hekimler ve alternatif tıp üyeleri tarafından tavsiyeler gelmeye devam ediyor. Peki sütlü tatlıları neden tüketmeliyiz? Gelin isterseniz bu konu hakkında detaylı olarak bilgi verelim.

Sütlü Tatlılardan Asla Vazgeçmeyin!

Belki şuan bu yazıyı okuyan kişiler arasından sütlü tatlıları sevmeyen genelde hamurlu tatlıları tüketmeyi seven kişiler olduğunu görüyoruz. Öncelikle hamuru hayatımızdan tamamen çıkarmamız gerekiyor. Zayıf bir beden ve sağlıklı bir tüketim için sütlü tatlılar tüketmemizin faydalı olduğunu, hafif tatlılar kategorisine girdiği için tüketimde ve sindirimde zorluk olmayacağını belirtmek isteriz. Eğer bayramda ziyaret amaçlı gittiğiniz yerde tatlının ne olduğunu soramıyor iseniz, tatlının size gelmesini bekleyin ve ne tür tatlı gelirse gelsin, sadece tadımlık olarak tüketin. Biliyorsunuz ki, daha gideceğiniz bir çok yer var ve her yerde tabağınızı bitirirseniz, evinizde rahatsız olma ihtimaliniz oldukça yükselecektir. Editör ekibi olarak sizlere bu konuda ki tavsiyelerimizi detaylı olarak belirttik. Eğer daha fazla tavsiye konuları yazmamızı istiyorsanız, bu sayfa altına yorum bırakmayı lütfen unutmayınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here