Son dönemlerde özellikle arama motorlarında Anksiyete Bozukluğu Nedir veya bu rahatsızlığın tedavisi var mıdır gibi arayışlar yapılıyor. Hatta geçen yıla göre bu soruların cevabını arayan kişi sayısında %100 artış var diyebiliriz. Gerçekten nedir psikolojik bozukluk? Belki sizde şuan anksiyete bozukluğu yaşıyorsunuz ama bunun farkında değilsiniz. Bu yazımızda bu rahatsızlıktan bahsedeceğiz ve çözüm yolları hakkında yapmış olduğumuz araştırmaları sizlere aktaracağız. Öncelikle Anksiyete nedir, bu konu hakkında bir açıklama yapalım. Anksiyete bozukluğu kısaca kaygı bozukluğu olarak nitelendirilmektedir. Yani Panik durumunda kriz seviyesinin yükselmesi ve iç düşüncelerinde çok kötü şeyler olacağını düşünen ve kurgulayan kişilerin o an verdikleri tepkiye Anksiyete bozukluğu denilmektedir. Peki bu kaygı bozukluğundan kurtulmanın yolları nelerdır? Gelin birazda bundan bahsedelim.

Anksiyete Bozukluğu Testi

Öncelikle böyle bir sorununuz olup olmadığını öğrenmeniz gerekiyor. Yani Anksiyete Bozukluğu Testi yaptırarak bu konu hakkında detaylı olarak bilgi alabilirsiniz. Ancak teste girmek istemiyorsanız, düşünmeniz gereken, üzerinde yoğunlaşmanız gereken bazı konular vardır. Kaygı rahatsızlığı olan insanlar şüphelerini ve endişelerini denetleyemez. Oysa ki normal sağlıklı bir insan endişe duygusuna kapıldığında ne kadar çok endişe dolu olduğunun farkındadır. Buna göre kendisini rahatlatmak için farklı yollara başvurur. Örneğin, yeşilliğin bol olduğu alanlara gidip temiz hava almak veya yürüyüş yaparak rahatlamak gibi diyebiliriz.

Anksiyete Belirtileri

Yukarıda da belirttiğimiz üzere normal bir insan endişe ve kaygılarını kapatabilir, üstesinden gelebilirken, kaygı sorunları olan kişiler, endişeli olduklarını bilirler ancak buna çözüm üretemezler. Daha çok olumsuz düşüncelere kapılırlar ve içten içe kendilerini üzmeye devam ederler. Anksiyete Belirtileri dediğimiz vakit, bu yukarıda belirttiklerimiz en belirgin özellikleridir. Neyse ki bu rahatsızlığın çözümü sanıldığı kadar zor değildir. Bir psikolog tarafından alacağınız hizmet sonrasında psikolog tarafından önerilen uygulamaları yaptığınız takdirde kısa süre içerisinde bu rahatsızlıktan kurtulabilir, eski günlerinize geri dönebilirsiniz. Size tavsiye verecek olursak, yaşadığınız sıkıntı ya da problem her neyse bir kenara bırakın ve içinizde kendi başınıza yaşamayın. Hayat sizin için belki şuan yaşanabilir değil ancak, gelecekte mükemmel bir hayat yaşamayacağınızı kimse garanti edemez! Kendinizi üzmemenizi diliyor mutlu günler diliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here