Derma klinikler tarafından yapılan bir araştırma sonucunda dünya genelinde en yayın cilt sorunu akne problemleri olduğu saptanmıştır. Öyle ki, gelişim çağlarımızda başlayan bu sorun gelişim çağını atlattıktan sonra da devam edebiliyor. Cilt yapımızın çok yağlı olması, yağlı yiyeceklere karşı tepki veren bir yapımızın olması, istemediğimiz yerlerde sivilce çıkmasına neden olabiliyor. Bu yazımızda sizlere olası akne problemlerinize karşı doğal çözümlerden bahsedeceğiz. Bir çok kişi tarafından olumlu sonuçlar alındığını belirtsek de, belirteceğimiz doğal çözümlerin bir garantisi bulunmamaktadır. Doğal yöntemlerin insanlar üzerinde farklı etkiler yaratabileceğini belirtmek isteriz. Dilerseniz konuya detaylı olarak giriş yapalım.

Tükettiğiniz Besinlere Dikkat Edin!

Kilo vermek nasıl azim gerektiren bir olay ise akne problemlerinizden kurtulmak da aynı olay diyebiliriz. Öncelikle hayatınızdan bazı besinleri çıkartmanız gerekiyor. Bol trans yağlı yiyeceklerden uzak durmalısınız. Örneğin Hamburger, cips gibi gıdaları tüketmeniz, sivilce sorunlarını kökten çözmek yerine daha da kötü duruma düşürecektir. Bu tarz yiyecekler yerine daha çok sebze tüketimi yapmanız, daha sonra ise tropikal meyveler tüketmeniz sivilcelerin kurumasına ve tekrarlamamasına sebep olacaktır. Bizde zaten bunu istemiyor muyuz?

Şeker, tahıl ve nişastalı karbonhidrat’dan, bunun dışında şaşıracaksınız ancak sütten kaçının. Bu ürünler vücut yağ oranınız da artış sağlamaktadır. Bu ürünleri tabi ki tamamen kesin demiyoruz ancak, her gün tüketmek yerine ayda bir kez tüketmek, bu konuda problem yaşamanıza neden olmayacaktır.

Fermente Gıdalar ile Bakteri Oranınızı Dengelemelisiniz

Sivilceler çoğu zaman yağ fazlalığından dolayı çıktığı söylense de aslında durum bu şekilde seyretmiyor. Metabolizmamız, yağlı tüketimimizi ter yolu ile dışarı atmak istiyor ve gözenekler açılmaya başlıyor. Açılamayan, kirli bölgelerde ise deri altı sivilceler meydana geliyor. Suratımızda çıkan akneler biraz daha farklı diyebiliriz. Suratımızda sivilce çıkmaması ya da azalması için fermente gıdalar tüketmemiz gerektiğini belirtmek isteriz. Bunun dışında bol su içmek yine sivilce konusunda bize yarar sağlayacak ve akne çıkmamasında önemli rol oynayacaktır. Sizlere yaşadığınız bu sorundan ötürü geçmiş olsun diliyor, bir sonraki yazımızda görüşmek istiyoruz. Bizi takip etmeyi lütfen unutmayınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here